Otsus lõplik: Venemaa visati Euroopa Nõukogust välja

Venemaa põhjendamatut ja provotseerimata agressiooni Ukrainas ei sallita, märkis nõukogu. Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) liikmed toetasid teisipäevasel hääletusel Venemaa väljaviskamist Euroopa Nõukogust. Otsust toetas 216 saadikut ja kolm jättis hääletamata. Vene välisministeerium teatas varem teisipäeval, et käivitas menetluse Euroopa Nõukogust lahkumiseks. Ministeerium postitas avalduse lahkumismenetluse kohta oma Telegrami kontole, märkides, et on teavitanud sellest ka õigusorganisatsiooni peasekretäri Marija Pejčinović Burićit. Vene delegatsiooni juht ENPA-s ja Vene riigiduuma asespiiker Pjotr Tolstoi teatas, et “Venemaa lahkub Euroopa Nõukogust omal vabal tahtel, see on tasakaalustatud ja kaalutletud otsus”. Euroopa Nõukogu on rahvusvaheline organisatsioon, mille põhilised tegevusvaldkonnad on inimõigused, sotsiaalõigused, keelelised õigused, haridus ja […]

Venemaa põhjendamatut ja provotseerimata agressiooni Ukrainas ei sallita, märkis nõukogu.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) liikmed toetasid teisipäevasel hääletusel Venemaa väljaviskamist Euroopa Nõukogust. Otsust toetas 216 saadikut ja kolm jättis hääletamata.

Vene välisministeerium teatas varem teisipäeval, et käivitas menetluse Euroopa Nõukogust lahkumiseks. Ministeerium postitas avalduse lahkumismenetluse kohta oma Telegrami kontole, märkides, et on teavitanud sellest ka õigusorganisatsiooni peasekretäri Marija Pejčinović Burićit.

Vene delegatsiooni juht ENPA-s ja Vene riigiduuma asespiiker Pjotr Tolstoi teatas, et “Venemaa lahkub Euroopa Nõukogust omal vabal tahtel, see on tasakaalustatud ja kaalutletud otsus”.

Euroopa Nõukogu on rahvusvaheline organisatsioon, mille põhilised tegevusvaldkonnad on inimõigused, sotsiaalõigused, keelelised õigused, haridus ja kultuur.