Õõvastav! Vene väed on asunud Mariupoli elanikke Venemaale küüditama

“Viimase nädala jooksul küüditati Venemaa territooriumile mitu tuhat Mariupoli elanikku,” teatas nõukogu laupäeva hilisõhtul telegrammikanalis tehtud avalduses. “Okupandid võtsid ebaseaduslikult inimesi Livoberežniy linnaosast ja spordiklubi hoone varjupaigast, kus enam kui tuhat inimest (peamiselt naised ja lapsed) end pideva pommitamise eest peitsid.” Venemaa kaitseministeerium teatas, et Mariupolist esimesed inimesi vedanud bussid hakkasid Venemaale saabuma teisipäeval, teatas Vene uudisteagentuur RIA Novosti eelmisel nädalal. Vene kaitseministeeriumi nimetab neid inimesi sõjapõgenikeks ning ministeeriumi sõnul on Ukrainast evakueerimist palunud üle 2,6 miljoni inimese. Vene ministeerium jäi Mariupoli linnavolikogu väidete kommenteerimiseks kättesaamatuks. RIA Novosti teatas eelmisel nädalal hädaabiteenistustele viidates, et viimastel nädalatel on Luganski ja Donbassi […]

“Viimase nädala jooksul küüditati Venemaa territooriumile mitu tuhat Mariupoli elanikku,” teatas nõukogu laupäeva hilisõhtul telegrammikanalis tehtud avalduses. “Okupandid võtsid ebaseaduslikult inimesi Livoberežniy linnaosast ja spordiklubi hoone varjupaigast, kus enam kui tuhat inimest (peamiselt naised ja lapsed) end pideva pommitamise eest peitsid.”

Venemaa kaitseministeerium teatas, et Mariupolist esimesed inimesi vedanud bussid hakkasid Venemaale saabuma teisipäeval, teatas Vene uudisteagentuur RIA Novosti eelmisel nädalal.

Vene kaitseministeeriumi nimetab neid inimesi sõjapõgenikeks ning ministeeriumi sõnul on Ukrainast evakueerimist palunud üle 2,6 miljoni inimese.

Vene ministeerium jäi Mariupoli linnavolikogu väidete kommenteerimiseks kättesaamatuks.

RIA Novosti teatas eelmisel nädalal hädaabiteenistustele viidates, et viimastel nädalatel on Luganski ja Donbassi piirkondadest, sealhulgas Mariupolist, Venemaale saabunud ligi 300 000 inimest, sealhulgas umbes 60 000 last.

Mariupol, mis on peamine ühendus Musta merega, on olnud Venemaa sihtmärgiks alates sõja algusest, kui 24. veebruaril Venemaa president Vladimir Putin käivitas “erilise sõjalise operatsiooni” Ukraina demilitariseerimiseks ja “denaseerimiseks”. Ukraina ja Lääs teatasid, et Putin alustas provotseerimata agressioonisõda.

Kuna Venemaa on püüdnud hõivata suuremat osa Ukraina lõunarannikust, on Mariupoli linn oma geograafilise asukoha tõttu venelaste jaoks suure tähtsusega. Mariupol jääb Venemaa poolt annekteeritud Krimmi poolsaare (läänes) ja Donetski oblasti (idas) vahele, mida osaliselt kontrollivad venemeelsed separatistid.