Eestlased ei taha Ukraina sõjapõgenikele kortereid üürida: öeldakse otse välja, et me pole oodatud

Eestisse saabunud sõjapõgenikud on põrkunud tõelise probleemiga – kust leida endale elupind, kui aeg ajutises majutuspaigas täis tiksub? Eesti Ekspress suhtles erinevate põgenikega, kes kinnitavad kui ühest suust: Tallinnas üürikorteri leidmine on kui võimatu missioon. „Esimese asjana küsib maakler, kas lapsi on. Kui vastus on jah, jääb edasine jutt katki,“ ütleb ukrainlanna Anna, kes endale ja lastele tulutult üürikorterit otsib. Ka kinnisvaramaaklerid küsivad esimese asjana, kellele kodu otsitakse. Kui vastatakse, et ukraina perekonnale, ei sobi see tihtipeale omanikule. Väikesed lapsed pole tihti samuti oodatud. Loe pikemalt Eesti Ekspressist. Ukraina sõjapõgenikele avati elukoha leidmiseks kinnisvaraportaal Sotsiaalkindlustusamet koostöös Kinnisvara 24-ga avasid kinnisvaraportaali, […]

Eestisse saabunud sõjapõgenikud on põrkunud tõelise probleemiga - kust leida endale elupind, kui aeg ajutises majutuspaigas täis tiksub? Eesti Ekspress suhtles erinevate põgenikega, kes kinnitavad kui ühest suust: Tallinnas üürikorteri leidmine on kui võimatu missioon.

„Esimese asjana küsib maakler, kas lapsi on. Kui vastus on jah, jääb edasine jutt katki,“ ütleb ukrainlanna Anna, kes endale ja lastele tulutult üürikorterit otsib.

Ka kinnisvaramaaklerid küsivad esimese asjana, kellele kodu otsitakse. Kui vastatakse, et ukraina perekonnale, ei sobi see tihtipeale omanikule. Väikesed lapsed pole tihti samuti oodatud.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.

Ukraina sõjapõgenikele avati elukoha leidmiseks kinnisvaraportaal

Sotsiaalkindlustusamet koostöös Kinnisvara 24-ga avasid kinnisvaraportaali, kuhu koondatakse elupindasid, mida inimesed pakuvad just nimelt Ukraina sõjapõgenikele.

Abipakkumise saab sisestada aadressil www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi.

Hädaolukorra lahendamise ühendstaabi sotsiaalkaitsegrupi esindaja Evelyn Kaasiku sõnul tekkis vajadus sellise keskkonna järele seetõttu, et mõned nädalad tagasi otsiti aktiivselt lahendusi, kuidas abistada lühiajalisel majutusel olevaid inimesi võimalikult kiiresti ja turvaliselt.

"Oleme väga tänulikud Kinnisvara 24-le, kes kiirelt paati hüppasid ja keskkonna loomisel abi pakkusid. Paljud Eesti inimesed on avanud enda südamed ja koduuksed Ukraina sõjapõgenikele ning tuhandeid kinnisvarapakkumisi on tulnud nii Pagulasabile kui ka sotsiaalkindlustusametile," märkis Kaasik pressiteates.

"Seni on majutuspakkumisi vahendatud sotsiaalkindlustusameti ja Pagulasabi eestvedamisel lühiajalistes majutuskohtades ja Pagulasabi kontoris. Nüüd aga oleme kõikide abipakkujatega ühendust võtnud ja edasi andnud palve, et kui inimestel on jätkuv soov sõjapõgenikke aidata, siis saavad nad oma pakkumise sisestada valminud keskkonda," lisas ta.

"Kui kuulsime, et riik otsib koostööpartnerit, kes aitaks luua sõjapõgenikele majutuspakkumiste koondamiseks ühtset keskkonda, siis tundsime kohe, et meie kohustus on Ukraina elanike abistamiseks omapoolne panus anda," rääkis Kinnisvara 24 tegevjuht Urmas Uibomäe koostöö sündimisest.

Uue portaali eeskujuks võeti juba olemasolev Kinnisvara24.ee veebilehe struktuur, mis võimaldas uut portaali kiiremini luua. Arendustööde käigus lisati kohandused, mis sobiksid praeguse eriolukorraga. Näiteks saab uuest portaalist otsida elupinda perioodi, inimeste arvu ja isegi töökoha võimaluste järgi. Kuna paljud inimesed võtsid Ukrainast kaasa oma lemmikloomad, siis on ka selliste pakkumiste filtreerimiseks eraldi võimalus.

Portaal annab võimaluse sõjapõgenikel ise endale sobivat majutuskohta valida. "Seeläbi saame toetada ka nende iseseisvust." selgitas Kaasik. Kõigile neile, kellel on majutuse otsimisel vaja lisatuge, jätkavad sotsiaalkindlustusamet ja Pagulasabi ka majutuskohtade vahendamist.

Vastloodud portaali oodatakse ka uusi pakkujaid, kes soovivad enda pinda Ukraina sõjapõgenikele pakkuda. Kuulutuse sisestajad ei pea muretsema keelebarjääri pärast, sest kogu sisestatud info tõlgib lehekülg automaatselt eesti keelest vene keelde. Pakkumiste portaali sisestamine on kinnisvaraomanikele tasuta ja oodatud on nii tasuta, soodustingimustel kui ka tavatingimustel pakkumisi.