Putin pisaraid ei usu: Lääne sanktsioonid Venemaale kukkusid läbi

Presidendi sõnul lootis Lääs kiiresti kõigutada finants-majanduslikku olukorda, külvata paanikat turgudel, kukutada kokku pangandussüsteemi ja tekitada kaupade nappust kauplustes. “See majandusliku välksõja plaan on läbi kukkunud,” lausus ta. Putini sõnul on Venemaa suutnud vastu seista enneolematule survele, rubla on tugevnenud ning riigil oli esimeses kvartalis rekordiline kaubavahetuse ülejääk, mis ulatus 58 miljardi USA dollarini. Vene presidendi väitel on sanktsioonid andnud hoopis tagasilööke USA-le ja tema Euroopa liitlastele, kiirendades inflatsiooni ja viies elatustasemel langusele. Putin siiski möönis tarbijahindade järsku tõusu.

Presidendi sõnul lootis Lääs kiiresti kõigutada finants-majanduslikku olukorda, külvata paanikat turgudel, kukutada kokku pangandussüsteemi ja tekitada kaupade nappust kauplustes.

“See majandusliku välksõja plaan on läbi kukkunud,” lausus ta.

Putini sõnul on Venemaa suutnud vastu seista enneolematule survele, rubla on tugevnenud ning riigil oli esimeses kvartalis rekordiline kaubavahetuse ülejääk, mis ulatus 58 miljardi USA dollarini.

Vene presidendi väitel on sanktsioonid andnud hoopis tagasilööke USA-le ja tema Euroopa liitlastele, kiirendades inflatsiooni ja viies elatustasemel langusele.

Putin siiski möönis tarbijahindade järsku tõusu.