Zelenskõi: Ukraina ei anna midagi ära ning kaotatud alad võtame ka tagasi

BNS

Zelenskõi
Foto: EPA/SERGEY DOLZHENKO

President Volodõmõr Zelenskõi kinnitas pühapäevaõhtuses videopöördumises, et Ukraina ei anna midagi ära ja võtab kaotatud alad tagasi tänu paremale taktikale ja kaasaegsete relvade saamisele, edastas ukrainlaste meediakanal Unian.

"Riigi põhiülesanne on teha kõik selleks, et meie kangelastel, meie relvajõudude kõikidel sõduritel oleks kõik vajalik riigi kaitsmiseks. Et neil oleksid kaasaegsed relvad. See pole lihtne ja nõuab suuri jõupingutusi ning arvukalt läbirääkimisi, kuid me tagame selle," lubas president.

Zelenskõi toonitas, et Ukraina jõuab tasemele, kus okupantide niiöelda tule-eelis kaob.

"Me ei raiska ega kaota päevagi – veename partnereid, loome uusi sidemeid ja kasutame kõiki võimalusi - poliitilisi, diplomaatilisi, informatsioonialaseid," jätkas riigipea.

Zelenskõi tõi välja, et pühapäevbal tulistas Vene armee järjekordselt jõhkralt rakettide ja suurtükkidega muu hulgas Slavjanski, Kramatorski ja Harkivi linnu.

"Ainult Slavjanskis sai surma vähemalt kuus inimest ja paarkümmend vigastada. Hukkunute seas oli tüdruk nimega Eva. Selle aasta augustis oleks ta saanud kümneaastaseks," lisas president.

Zelenskõi sõnul on Venemaal piisavalt rakette ja suurtükke, et Ukrainas linn linna järel hävitada.

"See on reaalsus. Seetõttu hävitame okupantide sellealast potentsiaali – päevast päeva, kalkuleeritult ja jõuliselt. Ja loomulikult mängivad selles olulist rolli HIMARS-süsteemid ja muud relvad, mis me partneritelt saime," rääkis president.

Zelenskõi rõhutas, Ukraina ehitab uuesti üles majad ja võidab tagasi maa, aga eelkõige tuleb hoida ja kaitsta oma inimesi, millele aitavad kaasa liitlastelt saadud kaasaegsed relvad.

"Ukraina ei anna midagi ära," kinnitas president.

Riigipea tõi välja, et Ukraina relvajõud liiguvad mõnel pool järk-järgult edasi. Seda nii Harkivi regioonis, Hersonis ja merepiirkonnas.

"Tuleb päev, mil me saame sedasama öelda ka Donbassi kohta," ütles riigipea.

Näita 2 kommentaari

Andke vanakesele Putinile molli.

Vasta

kuigi raske hinnaga, aga oma riiki ei saa sibulatele loovutada

Vasta