Lukašenka: NATO valmistub sõjaks Ida-Euroopas

Interfax-BNS

Aljaksandr Lukašenka
Foto: 123rf.com

Valgevene autokraatliku juhi Aljaksandr Lukašenka väitel valmistub NATO sõjaks Ida-Euroopas.

“Töötatakse välja strateegilisi plaane Venemaa ründamiseks,” ütles Lukašenka ja väitis, et Lääs tahab rünnata Venemaad “läbi Ukraina ja läbi Valgevene”.

“Ajalugu kordab ennast,” lausus ta teisipäeval Minskis Iseseisvuspalees sõjakoolide lõpetajate ja kõrgemate ohvitseride austamistalitusel, viidates tõenäoliselt Napoleoni invasioonile 1812. aastal ja Natsi-Saksamaa kallaletungile 1941. aastal.

Ta ütles, et arutas esmaspäeval Lääne vandenõud ka Vene presidendi Vladimir Putiniga, kes tungis 24. veebruaril kallale Ukrainale.

Valgevene, üks Kremli peamisi liitlasi, aitas rünnakut läbi viia.

“Oleme sõjaväelised inimesed, meid valmistatakse ette sõjaks. Kuid peame tegema kõik, et seda sõda ära hoida,” ütles Lukašenka, soovitades armeel “püssirohi kuivana hoida”.

“Ilmselt otsustasid äsja vermitud Põhja-Atlandi alliansi ristisõdijad ootamatult, et käes on õige hetk järjekordseks “viskeks itta”. Nad unustasid, kuidas sarnased kampaaniad nende ajaloolistele eelkäijatele lõppesid,” ütles ta.

“Lääneriigid teevad maa peal ja õhus aktiivselt luuret, harjutavad sõjalist logistikat, viivad läbi õppusi, toovad teistest piirkondadest varustust, suurendades samal ajal sõjalisi eelarveid,” väitis ta.

Lukašenka väitis ka, et lääneriigid avaldavad Valgevenele nii sõjalis-poliitilises kui ka majandus- ja teabevaldkonnas üha suuremat survet.

“Majandus- ja poliitilisi liite, kuhu kuuluvad Valgevene ja Venemaa, püütakse lõhestada,” tsiteeris riigiagentuur BelTA Lukašenkat samal üritusel.

“Massiline surve on viinud selleni, et osa meie liitlasi KJLO-s ja SRÜ-s on kahjuks, pehmelt öeldes, äraootaval seisukohal. Kuid samal ajal ei ole Valgevene poliitika kõikunud, peame läbirääkimisi riikidega, kes austavad meie arvamust ja meie huve,” ütles president.

Sarnase sõnavõtu tegi teisipäeval ka Vene välisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova.

Ta süüdistas Ameerika Ühendriike ja selle liitlasi Ukraina kriisi provotseerimises ja sõjalise vastasseisu ohu tekitamises Lääne ja Venemaa vahel.

“Loomulikult kannaks selline kokkupõrge endaga tuumaeskalatsiooni ohtu,” ütles ta avalduses.

Näita 3 kommentaari

Sõda alustas ikka Putin tungides rahulikku riiki ja tappes, röövides seal rahulikke elanikke

Vasta

Sõda alustas siiski Puutin, kes tahaks, et kõik käiks tema nii nagu tema tahab.
Kui muidu ei saa siis purustame ja tapame nii naisi, lapsi, vanureid. Ühe sõnaga, mis tee peale ette jääb.
Nüüd siis vaja haarata ka Valgevenemaa.
Kas tõesti Venemaa ei oska rahus elada.
Endal suur teritoorium käes, mis vajaks üles. harimist ja külvamist. Annaks inimestele tööd mitte sõda.

Vasta

paras aeg lõpetada see perseaugu riigi eksistent,mis ainult terroriseerib oma naabreid

Vasta