SÕJA VALLANDANUD MOSKVA: Lääs peaks illusioonide maailmast maa peale tagasi pöörduma

Interfax-BNS

Ukraina sõda
Foto: 123rf.com

Ukrainas täiemahulise sõja vallandanud Venemaa kutsus pühapäeval lääneriike üles "mängima ausalt" ja rahvusvahelise õiguse alusel.

"Kollektiivne Lääs peaks illusioonide maailmast maa peale tagasi pöörduma. Lavastused, ükskõik kui palju neid ka ei jätkataks, ei tööta," kirjutas välisminister Sergei Lavrov päevalehes Izvestija pühapäeval avaldatud artiklis.

"On aeg mängida ausalt, mitte sullerireeglite, vaid rahvusvahelise õiguse alusel," pajatas sõjakuriteguses süüdistatud riigi välisminister. 

"Mida varem kõik mõistavad, et alternatiivi pole mitmepolaarse maailma kujunemise objektiivsetele ajaloolistele protsessidele, mis põhinevad riikide suveräänse võrdsuse põhimõtte austamisel, mis on ÜRO põhikirja ja kogu maailmakorra põhialused, seda parem," seletas ta.

"Kui Lääne alliansi liikmed ei oska selle põhimõtte järgi elada, pole valmis ehitama tõeliselt universaalset võrdse turvalisuse ja koostöö arhitektuuri, siis jätku nad kõik teised rahule, lõpetagu oma mõistusega elada tahtjate sunniviisiline, ähvarduste ja santaažiga oma laagrisse kihutamine. Tunnistagu tegelikult sõltumatute endast lugupidavate riikide õigust valikuvabadusele," kirjutas Lavrov, nimetades seda "demokraatiaks praktikas".

Ühtlasi kordas ta süüdistusi venelaste diskrimineerimises ja genotsiidis Ukraina võimude poolt ning ohtudes Venemaa julgeolekule, mille olevat USA ja "selle satelliidid" aastate jooksul Ukraina territooriumil loonud. 

Venemaa annekteeris 2014. aastal Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare, viis läbi pseudoreferendumi ja nimetas selle oma territooriumiks. Ukraina ning suurem osa maailma riike ei ole Krimmi Venemaa osana tunnustanud.

2014. aastal tungis Venemaa ka osasse Donbassist ja toetas seal relvastatud võitlejaid, kes lõid seal isehakanud Donbassi ja Luganski rahvavabariigid, mida sel aastal ka iseseisvatena tunnustas. 

Tänavu 24. veebruaril alustas Venemaa täiemahulist sõda Ukrainas, nimetades seda ise sõjaliseks erioperatsiooniks. 

Näita 4 kommentaari

lavrovil on oma tõde nagu hobusel,keda ta meenutab

Vasta

Siin polegi vaja midagi kommenteerida 👍

Vasta

Ükskord saabub aeg kui lavrov ripub kaelapidi nööri otsas

Vasta

kui piisavalt veenvalt valetada, siis juhtubki nii, et ise jääd ka uskuma oma enda valet = natsi venemaa

Vasta