Infarktist taastuv Kristjan Jõekalda paneb meestele südamele: ärge hakake iseendale diagnoosi panema!

Ülemöödunud nädalal sattus armastatud saatejuht Kristjan Jõekalda infarktiga haiglasse. Eile käis telemees saates “Stuudio”, et rääkida avameelselt, mis tol saatuslikult päeval juhtus ning kuidas ta peab oma elustiili pärast terviseriket muutma.

“Ega ma kunagi eriline spordimees pole olnud, pitsi pole sülitanud ja suitsupakist pole ka eemale hoidnud,” tõdes mees, et ta pole just eriti tervislikku elustiili elanud ning see võib olla ka põhjus, miks tervis teda alt vedas. 

Kristjan meenutas, et tol päeval kui ta haiglasse sattus tabas teda enneolematu pitsitav valu rinnus. “Ma arvan, et kõik on koolis jooksnud 350 meetrit ja kui sa ei taha päris viimaseks jääda, siis sa pingutad niimoodi, et ninast veri väljas. Siis öeldakse, et jooksed kopsu kinni,” kirjeldas Kristjan valutunnet rinnus.

“Ühel hetkel oli nii valus, et mitte miski enam ei aidanud,” rääkis Kristjan, et kuigi ta proovis rinnus olevat valu tablettidega kontrolli alla saada, siis see ei aidanud ja ta oli lõpuks nõus endale kiirabi kutsuma.

Armastatud telemees ei jõudnud arstide tööd ära kiita ning tõdes ka, et haiglakogemus oli tal suurepärane.

Peale haiglast väljasaamist soovitasid arstid mehel paar nädalat rahulikult võtta – ei tohi stressata, raskeid asju tõsta ega jätkata ebatervislikku elustiili.

“Ma olen rahulikult võtmise maailmameister,” sõnas mees, et aja maha võtmine taastumise jaoks pole tema jaoks mingisugune probleem. 

Kristjan tahab siiski Eesti meestele südamele panna, et ei tasu iseendale diagnoosi hakata panema, vaid tuleks käia arstide juures tervisekontrollis ning mitte peljata abi.

Vaata täispikka intervjuud Kristjaniga lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad