Šokeerivad kaadrid naaritsate hukkamisest karusloomafarmis: piinarikas lämbumine või surnuks peksmine

uudised.ee

Hiljuti avaldas loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Poolas šokeerivad kaadrid sellest, kuidas naaritsaid karusloomafarmis hukatakse. Videost on näha, et loomad lõpetavad oma elu väga piinarikkal moel – kas aeglane lämbumissurm gaasikambris või surm metallvardaga peksmise läbi. Juhtunu leidis aset Poolas, Leszno linna lähedal asuvas naaritsafarmis. 

Uurimine viidi läbi selle aasta novembri- ja detsembrikuu jooksul, mil loomakaitsjad paigaldasid naaritsafarmi varjatud kaamerad. Nad jäädvustasid naaritsate hukkamist mitme päeva vältel. Need on esimesed seda tüüpi kaadrid Poola karusloomatööstusest. Loomakaitsjad teavitasid juhtunust ka politseid.

Videos on näha kolme inimest, kes viivad läbi loomade hukkamist gaasikambris. Naaritsad visatakse gaasikambrisse ning loomad, kes gaasitamise üle elavad pekstakse julmalt metallvardaga või puidust talaga surnuks. Surnud naaritsate kuhja seas on selgelt näha ka mõningaid loomi, kes on veel elus.   

Lisaks paigaldati kaamerad ka gaasikambri sisse – salvestisel on näha, kuidas naaritsad on enne hukkumist veel mitu minutit aktiivsed. Nad jooksevad paaniliselt ringi ning iga kord, kui kambri kaas avatakse, püüavad nad värsket õhku saada. Loomad võitlevad viimse hetkeni oma elu eest, kuni nad piinarikkalt lämbuvad.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad on juba pikalt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel. “Meie kolleegide poolt avaldatud salvestised on väga võikad, kuid paraku on see karusloomatööstuse reaalsus. Antud farm tegutseb seaduslikult ning olemas on kõik vajalikud load. Loomade surnuks gaasitamine, mida videos näha võib, on karusloomafarmerite sõnul kõige humaansem  ja valutum hukkamisviis. Sellisele julmusele ei ole tänapäeva maailmas kohta,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.   

Kommentaarid puuduvad