Eestlane Kopenhaagenist: heaoluühiskond või mitte, see võib igal pool juhtuda

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

Eile toimus Kopenhaageni kaubanduskeskuses tulistamine, kus sai surma kolm inimest ja veel mitmeid haavata, teatas Taani politsei. Võtsime ühendust kohaliku eestlasega Mariga, kes selgitas, milline olukord hetkel Kopenhaagenis valitseb.

Mari on Kopehaagenis elanud kolm aastat. Sinna linna viis teda armastus ja Taani heaoluühiskonnale on tal seni ainult kiidusõnu jagunud. ”Kui see kõik eile juhtus, siis tegelikult sain sellest hiljem teada, kuna olime üldse teisel pool Taani minu elukaaslase sugulase sünnipäeval,” rääkis Mari.

”Väga kõhedaks teeb ja üleüldiselt viimasel ajal, kui kuskil avalikus kohas olen olnud, on ikka mitu korda käinud peast läbi mõte, et mis siis, kui praegu keegi tulistama siin hakkaks,” rääkis ta ärevate uudiste valguses.

Tema sõnul jätkub kogu elu täna Taanis tavapäraselt. ”Kõik toimib, aga politsei on igal pool, et inimestes tekitada rohkem turvalisemat tunnet,” märkis ta.

Mari mõtleb ka selle peale, et Taanis on väga hea elu ja inimestele tagatakse ka vaimse abi kättesaadavus väga lihtsalt. ”Tegelikult heaoluühiskond või mitte, see võib igal pool juhtuda, et mingi inimene on vaimsete probleemidega ja käitub niimoodi. Üldpildis tundub mulle praegu, et taanlased ise võtavad seda kõik rahulikult ja elu peab tavapäraselt jäkuma,” sõnas ta.

Taani politseiülema sõnul oli tulistajaks 22-aastane Taani kodakondsusega noormees, kes politsei esialgsel hinnangul tegutses üksi. Mõrtsukas on praeguseks hetkeks vahistatud. Motiivi osas ei soovinud politsei esialgu oletusi teha, kuid märgiti, et mees oli korrakaitsjatele varasemast tuttav, kuigi siiski vaid kaudselt. 

“Uurime seda kuriteona, kus me ei saa välistada, et tegemist on terrorirünnakuga. Meil on käimas tohutu uurimine,” ütles politseijuht.

Politsei avalduse kohaselt ei olnud mõrtsuka kinnivõtmine “mingil moel dramaatiline” ehk meedia hinnangul võib järeldada, et mees alistus.

Kopenhaageni politsei kirjutas kohe pärast tulistamist suhtlusvõrgustikus Twitter, et suured politseijõud saadeti Field’si kaubanduskeskuse juurde kesklinnas ja lennujaama.

Kommentaarid puuduvad