Lõpp nutisõltuvusele? Facebook ja Instagram võivad Euroopast kaduda juba sel suvel

Sotsiaalmeedia
Foto: 123rf

Politico

Miljonite lemmikud Facebook ja Instagram võivad Euroopa Liidust kaduda juba sellel suvel, kui Iirimaa privaatsusküsimusi reguleeriv amet peatab õiguse saata eurooplaste isikuandmed USA-sse töötlemiseks, vahendab Politico.

Iirimaa andmekaitse komisjon (The Irish Data Protection Commission) teatas, et kavatseb peatada Facebooki emafirma Meta õigused saata eurooplaste isikuandmeid USA-sse töötlemiseks.

See otsus on viimane samm pikalt kestnud vaidluses Euroopa privaatsusaktivistide ja USA tehnoloogiaettevõtte vahel.

Euroopa Ülemkohus tühistas 2020. aastal Euroopa Liidu ja USA vahel kehtinud isikuandmete vahetuse leppe, kuna pidas USA isikuandmete käitlemist ebaturvaliseks. Oma tollases kohtuotsuses piirati Meta võimalusi seaduslikult andmeid USA-sse saata ning sellel põhineb ka Iiri regulaatori otsus.

Meta on korduvalt hoiatanud, et selline keeld tähendaks Facebooki ja Instagrami keskkondade peatamist Euroopa Liidus.

“See otsuse eelnõu, mille Euroopa andmekaitseasutused peavad läbi vaatama, on seotud EL-i ja USA õiguse konfliktiga, mis on lahendamisel,” ütles Meta pressiesindaja. 

Näita 5 kommentaari

Kui facebook ja instagram ära kaotatakse siis looge parem suhtlus sait asemele, kus rahvas saab endiselt omavahel rääkida. Fb kaotus ei oleks kindlasti õige.

Vasta

Kas tõesti on saabumas aeg, mil inimesed suhtlevad näost näkku ja kaovad igasugu pseudoametid nagu blogijad, sotsiaalmeediaturundajad ja muud muidusööjad? Lisaks peavad need ühiskondlikud parasiidid hakkama esimest korda üle pika aja riigile makse maksma!

Vasta

Miks facebook ja instagram ära kaob. Ainult facebook ja instagram on need kellega vahetevahel suhtlen sõbradega.
Kui ära kaob siis mul ei ole kellekiga suhelda.😔😔😢😢

Vasta

Messingneris suhtlen nii paljude inimestega, kuna seal on näha, kas inimene on seda sõnumit näinud ja paljude telefoni numbereid ei tea. Seega kaob siis ka WhatsApp? Kurb kui see ära kaob,kaotan suhtlus kanali.

Lisaks mõni hea mäng, kui midagi ei taha/jaksa teha vaid lihtsaltolla

Vasta

Mulle meeldiks kui kõik hakkas iPhone kasutama ,läbi imessage saab ka suhelda ,muideks olemas whatsapp,Viber.
Aga kui need on ka Facebooki,ga ühentaud siis jääbki lootus iPhone 🤣

Vasta