USKUMATU TERROR! Jaapani linnas on ahvid vigastanud vähemalt 42 inimest

AFP-BNS

Jaapani makaak
Foto: Scanpix

Jaapani Yamaguchi linna kohalikud võimud teatasid esmaspäeval, et võtavad kasutusele uinutipüssid piirkonda terroriseerivate ahvide vastu, kes on viimastel nädalatel vigastanud vähemalt 42 inimest.

Jaapani makaake on mitmel pool riigis võimalik võrdlemisi vabalt täheldada, teatud aladel suhtutakse neisse kui nuhtlusesse, sest nende tegevus toob kaasa ka kahju: söövad nad siis vilja või tungivad majapidamistesse.

Ent Lääne-Jaapanis asuva linna ahvirünnakute laine on tavatu. Nii täiskasvanud kui lapsed on saanud ahvide rünnakutes viga, haavu on tekitanud nii küünistamised ja hammustamised.

“Kogu Yamaguchi linn on ümbritsetud mägedest ning pole harv näha ahve,” ütles AFP-le linna põllumajandusosakonna nimetuks jääda soovinud ametnik. “Ent harv on näha niivõrd paljusid rünnakuid lühikese aja jooksul.”

Vigastused on seni olnud suuresti kerged, kuid võimud asuvad nüüd uinutipüsse kasutama, kuna seni üles seatud lõksudesse pole jäänud ühtegi ahvi.

“Esiti rünnati vaid lapsi ja naisi. Hiljuti on sihtmärgiks sattunud ka vanemad inimesed ja täiskasvanud mehed,” ütles ametnik.

Linn pole isegi selles päris kindel, kas rünnakuid korraldab mitu ahvi või on tegemist ühe agressiivse isendiga.

Mõnel puhul on ahvid tunginud hoonetesse, libistades lahti lükanduksi või sisenedes läbi lahtiste akende.

Linnaametnikud ja politseinikud on patrullinud piirkonnas alates esimestest rünnakutest 8. juulil, ent seni ei ole ühtegi ahvi suudetud tabada.

Lugu on andnud viimastel nädalatel Jaapanis palju kõneainet meediale, kohalikud elanikud teatavad pidevalt ahvide sissetungist.

“Kuulsin nuttu esimeselt korruselt, seega kiirustasin alla,” ütles kohalik isa päevalehele Mainichi Shimbun. “Siis nägin ahvi küürutamas mu lapse kohal.”

Kommentaarid puuduvad