Europarlamendi liikmed nõuavad putinistidele sissesõidukeeldu ja varade külmutamist

BNS

Euroopa Liit
Foto: Scanpix / Stephanie Lecocq, EPA

Euroopa Parlamendi liikmed nõuavad 6000-le Venemaa agressiivse režiimi aktiivsele toetajale sissesõidukeeldu, vahendab BNS.

Euroopa Parlamendi liikmed, nende hulgas väliskomisjoni aseesimees Urmas Paet, saatsid Euroopa Liidu välisasjade kõrgele esindajale Josep Borrellile pöördumise, milles nõuavad ulatuslikumaid sissesõidukeelde Venemaa kodanikele, kes on süüdi Ukraina sõjas ja toetavad otseselt Kremli agressiivset poliitikat.
 
Euroopa Parlamendi liikmed ütlevad pöördumises, et kuigi ELi piiravad meetmed kehtivad mõnede Venemaa kodanike suhtes, kes on sõjas süüdi, siis tuleb seda nimekirja täiendada. “Selleks tuleks aluseks võtta Navalnõi korruptsioonivastase sihtasutuse loetelu 6000 isikust,” ütles Urmas Paet. “Nendel 6000 isikul peaks olema ELi sissesõidukeeld ning nende varad ELi riikides tuleb külmutada,” ütles ta.
 
Paet rõhutas, et tegelikult ei peaks ka Vene turistidel olema võimalust ELi ja Schengenisse puhkama ja ostlema tulla. “Vene režiim saab oma naabri vastu sõda pidada ainult rahva toetusel. Seetõttu peab igale Venemaa kodanikule kohale jõudma, et kogu ühiskond vastutab Ukrainas toimuva sõja eest,” ütles ta. “Seega tuleb ELil viisapiirangute seadmisega kiiresti edasi minna.”

Kommentaarid puuduvad