Jaburuse tipp! Autojuht sai trahvi, sest sõitis kiirabi läbilaskmiseks bussirajale

Daily Mail

Kiirabi
Foto: 123rf

Suurbritannias on palju pahameelt tekitanud vahejuhtum, kus kiirabi läbilaskmiseks bussirajale sõitnud autojuhile määrati hiiglaslik rahatrahv.

James Sheridan-Vigori nimeline kodanik oli parasjagu ida-Londonis autoga sõitmas, kui kuulis signaalidega kiirabiautot eemalt lähenemas. Selleks, et kiirabi temast mööda pääseks, sõitis ta hetkeks bussirajale, mis on Suubritannias aga seadusevastane.

Juhile määrati 130-naelane trahv, mis põhjustas paljudes pahameelt, sest säärane teguviis võis hoopis päästa kellegi elu. James kaebas ka ise trahvi edasi, aga kohus seda ei rahuldanud. “Isegi pärast seda, kui ma trahvi edasi kaebasin, ütlesid nad, et see määrati õiglaselt, sest alarmsõidukitel on õigus kasutada bussirada, nii et mina (ja veel kaks autot) tõenäoliselt takistame nende teed,” avaldas James pärast trahvi saamist.

Pärast trahvi edasi kaebamist sai pettunud juht kirja: „Kehtiva seadusandluse kohaselt ei tohi sõiduk sõita, parkida ega bussirajal peatuda sõidu ajal, välja arvatud juhul, kui märgid viitavad sellele, et sõiduk võib seda teha.”

Antud vahejuhtum pahandas paljusid teisi autojuhte, kes väljendasid oma pahameelt ja nõudsid trahvi tühistamist. Pärast survestamist nõustuski kohus trahvist loobuma.

Allikas: Daily Mail

Kommentaarid puuduvad