Täna
18. nov
3...7
1...6
Homme
19. nov
0...4
-1...3

Välismaa

Küsitlus: soomlaste enimhinnatud väärtus on turvalisus

Foto: Ago Tammik/Delfi
12:41 01. veebruar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Viimase kolme aasta jooksul on soomlaste enimhinnatud väärtuseks kerkinud turvalisus, selgus neljapäeval Lännen Media avaldatud küsitlusest, vahendab BNS.

Uuringus kätkes turvalisus väärtusena sotsiaalset korda, riiklikku ja perekondlikku turvalisust ning tervist.

"Taustal on see, et ohud on liikunud inimestele lähemale. Rahutused ja kriisid on Euroopas sagenenud," ütles PTT teadur Suvi Rinta-Kiikka Lännen Mediale.

Kolm aastat tagasi oli samas väärtushinnangute küsitluses esikohal universalism, mis kätkeb endas võrdõiguslikkust, maailmarahu, looduskaitset ja sallivust. Sel korral oli universalism neljas.

Teisel kohal oli heatahtlikkus ja kolmandal enesejuhitavus.

Uuringufirma Kantar TNS teostas Pellervo majandusuuringute keskuse koostatud küsitluse juulis. Küsitluses olid üleesindatud 65-74-aastased inimesed, kuid nende nägemus turvalisuse kui väärtuse tähtsusest oli noorematega võrreldes väga sarnane, ütles Lännen Media.

Analüütikute hinnangul oli kõrgendatud soov turvalisuse ja julgeoleku järele üks peamistest põhjustest, miks jaanuaris toimunud presidendivalimised võitis ülekaalukalt president Sauli Niinistö. Analüütikute arvates tahtis suurem osa soomlasi ebakindlal ajal järjepidevust, mida kehastas valimistel Niinistö.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?