Homme
23. jaan
-8...1
-20...-2
Ülehomme
24. jaan
-8...1
-8...-2

Välismaa

Comey: Trump on presidendiks "moraalselt" sobimatu

Foto: Vasaku foto autor on Evan Vucci ja parema foto autor on Andrew Harnik/AP/Scanpix
Donald Trump ja James Comey
13:30 16. aprill 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Donald Trump on USA presidendi kohale "moraalselt sobimatu", ütles Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine direktor James Comey pühapäeval avaldatud usutluses telekanalile ABC, vahendab BNS.

"Ma ei usu, et ta oleks vaimselt ebakompetentne või dementsuse algfaasis," ütles Comey. "Ma ei usu, et ta oleks meditsiiniliselt presidendi kohale kõlbmatu. Minu arvates on ta moraalselt sobimatu."

"Meie president peab kehastama lugupidamist ja pidama kinni väärtustest, mis on selle riigi tuumaks. Kõige tähtsam neist on tõde. See president ei ole selleks võimeline," ütles Comey, kelle Trump mullu mais vallandas.

FBI eksdirektori sõnul on "tõde, ausus ja väärtused tähtsad" ning Trump ei peegelda Ühendriikide väärtusi.

"Inimene, kes näeb Charlottesville´i juhtumis moraalset samaväärsust, kes räägib ja kohtleb naisi nagu nad oleksid lihakäntsakad, kes valetab pidevalt suurte ja väikeste asjade kohta ja kinnitab, et ameerika rahvas usub seda, on moraalselt Ühendriikide presidendi kohale sobimatu," lausus Comey usutluses.

Tema sõnul asetab Trumpi valitsuses teenimine inimesed keerulise moraalse dilemma ette, sest president paneb oma tegevusega häbipleki kõigile teda ümbritsevatele inimestele.

Samas avaldas FBI eksdirektor lootust, et Trumpi ei tagandata ametist, kuna sellega teeks kongress kaudselt ära töö, mis peab jääma ameerika rahvale valimiskasti juures.

Comey ütles usutluses ABC-le ka, et ei ole tõenäoline, kuid mitte võimatu, et Venemaal on materjali, millega Trumpi šantažeerida.

Teisipäeval ilmub USA-s Comey mälestusteraamat, millest on viimase nädala jooksul avaldatud Ühendriikide meedias lõike.

Trump ründas pühapäeval mitmes säutsus Comeyt, kes kõrvutab oma memuaarides Trumpi ebaausa, oma egost juhinduva maffiabossiga ja ütleb, et president nõudis talt lojaalsusvannet.

"Ma ei palunud Comeylt kunagi isiklikku lojaalsust. Ma vaevalt tundsin seda tüüpi. Veel üks tema paljude valede seas. Tema memod on tema enda huvides ja võltsid," säutsus president.

Trump vallandas Comey 2017. aasta mais FBI juurdluse tõttu oma kampaania ja Venemaa võimaliku kokkumängu suhtes. Otsus vallandas sündmusteahela, mis viis eriprokurör Robert Muelleri ametissemääramiseni.

Mueller uurib Trumpi kampaaniameeskonna ja Venemaa võimalikku kokkumängu ja seda, kas Trump takistas Comeyt vallandades õigusemõistmist.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?