Täna
18. jaan
-7...-1
-11...-2
Homme
19. jaan
-7...1
-12...-2

Välismaa

Keenias hukkus tammi purunemise tõttu 38 inimest

Foto: AFP/Scanpix
13:37 10. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Keenia lääneosas purunes ööl vastu neljapäeva vihmavalingu järel Solai linnas tamm, vallandunud tulvavesi viis minema mitu maja ja surma sai vähemalt 38 inimest, teatas politsei, vahendab BNS.

Pateli tammi purunemise järel paiskus veehoidlast välja vesi ja muda, mis ujutas üle külad ja põllud ligi kahe kilomeetri raadiuses.

"Oleme leidnud 38 surnukeha ja paljud inimesed on kadunud. See on katastroof," ütles Rongai politseiülem Joseph Kioko. Vesi ja muda viisid minema peaaegu terve küla.

Punase Risti ja Nakuru maakonna päästeameti meeskonnad päästsid neljapäeva hommikul mudast ja toimetasid haiglasse 40 inimest.

"See on katastroof, sest suurem osa inimesi magas, kui see tragöödia juhtus, ja vesi viis nende majad minema," ütles piirkonna politseiülem Gideon Kibunjah.

Punase Risti hinnangul tekitas õnnetus kahju kuni 500 perekonnale.

Nakuru maakonnas paiknev Solai asub pealinnast Nairobist umbes 190 kilomeetrit loodes.

"Vesi põhjustas tohutut hävingut nii eludele kui varale. Kahju ulatust pole veel kindlaks tehtud," ütles Nakuru kuberner Lee Kinyajui.

Kuberner lisas, et õnnetuspaiga lähedale on loodud keskus, kuhu perekonnad saavad teada anda omastest, keda pole leitud.

Kannatada sai mitu Nakuru ümbruse küla ja ka kaks kooli.

Paduvihmad on kestnud Keenias juba nädalaid, põhjustades üleujutusi ja mudavoole. Üle riigi on surma saanud 159 ja kodunt on pidanud põgenema 220 000 inimest.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?