Homme
17. dets
-5...0
-7...0
Ülehomme
18. dets
-5...1
-7...1

Välismaa

Venemaa kehtestas vaenulikuks peetavatele eestlastele sissesõidukeelu

Foto:JOE KLAMAR/AFP/Scanpix
17:38 06. juuni 2018
Autor: Seitsemsed
Allikas: BNS

Venemaa kehtestas kolmapäeval Eesti kodanikele, keda Moskva peab enda suhtes vaenulikuks, sissesõidukeelu.

"Eesti suursaadikule anti täna üle nimekiri Venemaale sissesõidu keelu saanud Eesti kodanikest. Välisministeerium teavitab sellest kõiki nimekirja kantud kodanikke. Nimekirja me ei avalikusta," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova kolmapäeval BNS-ile.

Vene välisministeeriumi info- ja pressiosakonna asedirektor Artjom Kožin teatas kolmapäeval, et Moskva vastab Balti riikide "ebasõbralikele sammudele", kehtestades "mõne eriti russofoobse Eesti poliitiku ja avaliku elu tegelasele" sisenemiskeelu.

Venemaa samm on vastuseks niinimetatud Magnitski nimekirjade kehtestamisele Eestis, millega said sisenemiskeelu 49 Vene kodanikku. Valitsuse otsusega kehtestati 29. märtsil rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel piiravad meetmed isikutele, keda peetakse seotuks Vene juristi Sergei Magnitski hukkumisega ning inimõiguste rikkumistega.   

Magnitski paljastas Venemaa siseministeeriumi kõrgete ametnike miljarditesse rubladesse ehk väidevalt kuni 230 miljoni dollarini küündinud maksupettuse. Seepeale esitati 2008. aastal hoopis talle süüdistus maksupettuses ja võeti vahi alla. Magnitski suri 2009. aastal Moskva Butõrka eeluurimisvanglas ravi saamata 37 aasta vanuses pankreatiiti, väidetavalt oli teda enne ka pekstud ja piinatud.

Rahvusvahelised organisatsioonid, nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) ning Euroopa Parlament, on riike üles kutsunud rakendama sanktsioone Sergei Magnitski juhtumi ja samalaadsete juhtumitega seotud isikute suhtes. Inimõiguste rikkujate suhtes on riigisiseseid meetmeid, sealhulgas sissesõidukeelu, kehtestanud USA, Kanada, Ühendkuningriik, Läti ja Leedu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?