Täna
16. nov
4...10
2...8
Homme
17. nov
4...8
-1...7

Välismaa

Briti parlamendi ees rammis auto jalakäijaid, kaks sai vigastada

Foto: Alastair Grant/AP/Scanpix
10:45 14. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Auto sõitis teisipäeval Briti parlamendi ees jalakäijate ja jalgratturite sekka ning paiskus siis vastu turvatõkkeid, politsei käsitleb vahejuhtumit terrorina, vahendab BNS.

Hõbedast Ford Fiestat juhtinud 20. eluaastates mees peeti terrorismis kahtlustatuna kinni. Rünnakus sai kannatada kaks inimest, kuid võimude sõnul kummagi elu ohus ei ole.

Relvastatud politsei piiras sündmuskoha sisse ning palus inimestel sellest eemale hoida. Lähedalasuv Westministeri metroojaam suleti.

Mitme pealtnägija sõnul oli juhi tegevus tahtlik.

"Auto sõitis suurel kiirusel lordidekoja lähedal turvatõketesse. Juht autost ei väljunud. Valvurid hakkasid karjuma inimestele, et nad eemale liiguksid," ütles üks pealtnägijaist.

Relvastatud politsei piiras turvatõkete auto viivitamatult sisse ja suunas relvad teksades ja mustas jakis juhile, kes sõidukist välja tõmmati ja käeraudu pandi.

Intsident kasvatas pingeid linnas, kus vähem kui 18 kuu jooksul on toime pandud neli autorünnakut.

Eelmisel aastal sõitis 52-aastane islamiusku läinud britt Khalid Masood Thamesi sillal jalakäijate sekka ja pussitas parlamendihoone ees valvanud politseinikku. Rünnakus sai surma viis ja vigastada umbes 40 inimest, politsei lasi Masoodi maha.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?