Täna
16. nov
4...10
2...8
Homme
17. nov
4...8
-1...7

Pagulased

SpaceX lubas teha esimese mehitatud lennu ISS-i plaanipäraselt

Foto: Aaron Bernstein/Reuters/Scanpix
11:47 14. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tehnoloogiamagnaadi Elon Muski erakosmosefirma SpaceX lubas esmaspäeval saata oma esimesed astronaudid kosmosesse järgmisel aastal nagu varem plaanitud, vahendab BNS.

SpaceX-i tegevjuht Gwynne Shotwell ütles Los Angeleses ajakirjanikele, et novembrisse kavandatud mehitamata lend Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS) sillutab tee mehitatud missioonile 2019. aasta aprillis.

"Stardikuupäevade ennustamine võib teha valetajad parimatestki meie seast. Loodan, et ma ei osutu selle puhul valetajaks," sõnas ta.

USA kosmoseagentuur NASA kaasas lennukitootja Boeingu ja SpaceX-i 2014. aastal arendama raketti, mis võiksid toimetada astronaute kosmosejaama, kui praegune leping Vene kosmoselaevade Sojuz kasutamiseks 2019. aasta novembris läbi saab.

3. augustil tegi NASA teatavaks esimesed üheksa astronauti, kes lendavad 2019. aastal Boeingu ja SpaceX-i tehnikaga kosmosesse.

NASA lõpetas USA kosmosesüstikute programmi 2011. aastal ning on kasutanud sestsaadik astronautide toimetamiseks ISS-i Venemaa abi.

Sõltumatu auditiameti (GAO) juulikuises raportis teatati aga, et kumbki kompanii ei ole aga ilmselt 2019. aasta novembriks valmis korraldama mehitatud lende, seda mitmesuguste viivituste võttu nende programmide sertifitseerimisel.

Shotwell kinnitas esmaspäeval aga, et missioon algab niipea, kui SpaceX on "valmis lennutama neid inimesi turvaliselt".

"Järgmisena tahame tagada, et me suudame lisaks nende sinna viimisele ja tagasi toomisele muuta protsessi usaldusväärseks ja viia selle lõpule," lausus SpaceX-i president.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?