Homme
25. juun
17...23
7...15
Ülehomme
26. juun
16...24
10...16

Välismaa

Porošenko teatas uuesti presidendiks kandideerimisest 

Foto: Charkovas/Vidmantas Balkūnas/Scanpix
17:42 29. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Ukraina president Petro Porošenko teatas teisipäeval otsusest kandideerida veel viieks aastaks riigipeaks.

"See tugev vastutustunne oma riigi eest sundis mind otsustama taas Ukraina presidendiks kandideerida," ütles Porošenko 31. märtsi presidendivalimiste eel Kiievis tuhatkonn ainimese poole pöördudes.

Porošenko küsib valijailt mandaati, et "tagada Euroopa- ja Atlandi-integratsiooni protsess, tagada meie iseseisvus ja taastada ukraina territoriaalne terviklikkus".

Porošenko rõhutas vajadust Venemaaga rahu saavutada.

Porošenko valiti Ukraina presidendiks 2014. aastal pärast venemeelse riigipea Viktor Janukovõtši tagandamist rahvaülestõusuga.

53-aastane šokolaaditööstur lubas viia 45 miljoni elanikuga Ukraina Läände ja viia läbi ambitsioonikad reformid. Tema kriitikute väitel lokkab riigis endiselt korruptsioon ja Porošenko ei ole näinud kuigivõrd vaeva teiste oligarhide ohjeldamisega, kuid majandus on hakanud tasapisi kõige hullemast kriisist väljuma.

Arvamusküsitluste põhjal jääb Porošenko maha endisest peaministrist Julia Tõmošenkost, kes teatas kandideerimisest eelmisel nädalal.

Kolmandal kohal on küsitlustulemuste põhjal koomik Volodõmõr Zelenski, kes on küll telesarjas presidenti mänginud, kuid kel tegelikke poliitilisi kogemusi ei ole.

Ühegi kandidaadi edu ei ole mäekõrgune - toetus jaguneb laias laastus 19:14:9.

Ukraina presidendivalimiste esimene voor toimub 31. märtsil.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu