Täna
18. juul
18...23
9...14
Homme
19. juul
17...23
10...15

Välismaa

Dalai-laama tervis paraneb

Foto: Raigo Pajula/Scanpix
12:13 10. aprill 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tiibeti usujuht dalai-laama läbis rinnavalu tõttu India pealinnas New Delhis arstliku läbivaatuse, ütles usujuhi abi kolmapäeval, kuid kinnitas, et dalai-laama tervis on juba palju parem ja ta peaks varsti haiglast välja saama, vahendab BNS.

"Tema pühandusel läheb juba palju paremini. Ta on ikka veel haiglas ravil, kuid me loodame, et mõne päeva pärast lubatakse ta välja," ütles dalai-laama isiklik pressiesindaja Tenzin Taklha.

Dalai-laama Tenzin Gyatso (83) esindaja USA-s Ngodup Tsering ütles varem, et Tiibeti usujuht lendas "kerge köha" tõttu teisipäeva varahommikul arstlikule läbivaatusele Delhi Maxi haiglas.

"Arst ütles, et muretsemiseks pole põhjust. Asi pole kuigi tõsine," lausus Tsering. "Ta võtab paar päeva puhkust."

India Himachal Pradeshi osariigi Kangra piirkonna politseikomissar Santosh Patial ütles väljaandele Indian Express, et dalai-laama lendas teisipäeva hommikul Delhisse liinilennuga. "Paanikaks pole põhjust," lisas ta. 

Maxi haigla esindaja keeldus patsiendiandmete konfidentsiaalsusele viidates dalai-laama tervislikku seisundit kommenteerimast.

Dalai-laama on elanud pärast 1959. aasta nurjunud Tiibeti ülestõusu Indiasse põgenemise järel Dharamshalas eksiilis ligi 60 aastat. Puna-Hiina väed okupeerisid Tiibeti 1950. aastal. 

Kuigi Tiibeti usujuht on jätkuvalt ülipopulaarne kõneleja, on ta viimastel aastatel oma rahvusvahelist tegevust koomale tõmmanud ning pole kohtunud ühegi maailma liidriga alates 2016. aastast. Valitsused üle kogu maailma suhtuvad kartusest Hiinat ärritada dalai-laamaga läbikäimisse üha tõrksamalt. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?