Homme
09. aug
20...28
13...18
Ülehomme
10. aug
19...24
13...18

Eesti

Tartu viib koolid distantsõppele ja sulgeb allasutused  

Foto: Argo Ingver/Delfi
19:33 12. märts 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Koroonaviiruse kiire leviku tõttu otsustas Tartu linnavalitsus viia linna üldhariduskoolid esmaspäevast üle distantsõppele, vhendab BNS.

Samuti suletakse laupäevast linna haldusalas olevad muuseumid, huvikoolid, raamatukogu, päevakeskused ja spordibaasid, teatas linnavalitsuse pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Esialgsed piirangud kehtivad kuni 30. märtsini. 

Linna kriisimeeskonna juht, linnapea Urmas Klaasi sõnul on need otsused väga olulised, et uute juhtumite valguses inimesi kaitsta. "Viiruse levik on ettearvamatu ja peame tegema kõik selle tõkestamiseks," lisas Klaas.

Nakkusohu vältimiseks viiakse linna üldhariduskoolid kaheks nädalaks distantsõppele. Koolide ruumid jäävad suletuks kolmandatele osapooltele. Esialgu jäävad tegutsema hariduslike erivajadustega laste koolid - Tartu Herbert Masingu Kool, Tartu Maarja Kool ja Tartu Kroonuaia Kool, mille osas linnavalitsus võtab vajadusel vastu eraldi otsuse. Linnavalitsus soovitab ka kõikidel Tartus tegutsevatel erakoolidel minna üle distantsõppele. 

Lasteaiad jäävad esialgu tegutsema, kuid linnavalitsus soovitab peredel, kel vähegi võimalik, lapsi lasteaeda mitte tuua.

Tartu linna hallatavates huvikoolides ja noortekeskustes tegevust alates laupäevast, 14. märtsist ei toimu. Linnavalitsus soovitab tungivalt peatada huvitegevus ka eraõiguslikes huviharidust ja huvitegevust pakkuvates koolides ja mittetulundusühingutes. 

Laupäevast suletakse külastajatele Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu koos harukogudega ning linna halduses olevad muuseumid - Tartu Linnamuuseum koos filiaalidega ja Tartu Mänguasjamuuseum.

Eakate päevakeskused on suletud esmaspäevast, hooldekodudes on juba rakendatud külastuspiirangud.

Neljapäeval andis linnavalitsuse kriisimeeskond ka ürituste korraldajatele tungiva soovituse kuni 30. aprillini jätta ära või lükata edasi kõik rahvusvahelised, üle 100 osalejaga või eakatele suunatud üritused.

Neljapäeva pärastlõunal kinnitas Terviseamet kahe uue koroonaviirusesse nakatanu lisandumise Tartus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!