Homme
08. juul
15...20
7...15
Ülehomme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

EL soovitab avada piirid 15 riigi, kuid mitte USA kodanikele 

Foto: YVES HERMAN/Reuters/Scanpix
17:51 30. juuni 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Euroopa Liit leppis kokku oma piiride avamises 15 riigile, mille kodanikud võivad nüüd alates 1. juulist Euroopasse pääseda.

Nende seast puudub USA, kus koroonaviirus endiselt hoogsalt levib. 

Iga kahe nädala pärast uuendatavasse nimekirja pääses samas Hiina, kuid seda tingimusel, et Peking talitab samuti eurooplaste suhtes. 

Nimekirjas on tingimusteta Ühendriikide naaber Kanada, aga ka Jaapan, Austraalia, Uruguay ja Uus-Meremaa. Reedel diplomaatide koostatud nimekiri vajab veel lõplikku heakskiitu. 

Ülejäänud riigid 27 liikmesmaa hääletusega kokku lepitud nimekirjas on Alžeeria, Gruusia, Jaapan, Montenegro, Maroko, Rwanda, Serbia, Lõuna-Korea, Tai ja Tuneesia. 

Mittehädavajalik reisimine EL-i on olnud keelatud märtsi keskpaigast, kuid alles pärast seda, kui liikmesriigid olid pandeemia hoogustudes kooskõlastamata oma riigipiirid sulgenud. 

Kuigi nimekiri on seaduslikult mittesiduv, on EL-i sõnul liikmesriigid endiselt "vastutavad soovituse sisu jõustamise eest".

Riikide ametivõimud ei peaks reisipiiranguid kaotama enne, "kui see on otsustatud kooskõlastatud viisil," lisati avalduses.

Suurbritanniat peetakse 31. detsembril lõppeval Brexiti-järgsel üleminekuperioodil EL-i osaks. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!