Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Välismaa

Tokyo OM-i juht: vaktsiin on võti olümpia toimumisele 2021. aastal

Foto: zumapress.com/Scanpix
12:30 22. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Koroonaviiruse vaktsiini või ravi väljatöötamine on võtmetähtsusega edasi lükatud Tokyo 2020 suveolümpia aset leidmisele järgmisel suvel, ütles korralduskomitee esimees Yoshiro Mori kolmapäeval.

Küsimusele, millised tegurid on kõige olulisemad edasilükatud mängude toimumiseks, vastas Mori, et küsimus seisneb selles, "kas koroonaviiruse vaenlane rahuneb maha".

"Täpsemalt, esmatähtis on see, et selleks ajaks on vaktsiin või ravim välja töötatud," ütles ta usutluses rahvusringhäälingule NHK.

"Kui asjad jätkuvad selliselt nagu nad on praegu, ei suuda," vastas Mori küsimusele, kas Tokyo suudab mänge korraldada, kui viirusega seotud olukord ei muutu.

Samas lisas ta, et selline stsenaarium on hüpoteetiline.

"Ma ei suuda ette kujutada praeguse olukorra jätkumist veel aasta võrra," ütles ta.

Tokyo 2020 mängud oleksid pidanud algama sel reedel, ent märtsis võeti koroonaviiruse üleilmse leviku valguses vastu otsus lükata olümpia edasi järgmisesse suvesse. Uue kava kohaselt algavad mängud 23. juulil 2021, kuid viimased arvamusküsitlused näitavad märksa väiksemat jaapanlaste toetust mängude korraldamisele.

Vaid iga neljas jaapanlane soovib edasilükatud mänge näha toimumas järgmisel aastal. Enamik vastanuist toetab kas mängude veelkordset edasilükkamist või koguni tühistamist, selgub Kyodo Newsi avaldatud küsitluse tulemustest.

Jaapanis on seni tuvastatud üle 26 300 COVID-19 nakkus- ja 989 surmajuhtumi. Samas on Tokyos viimasel ajal kerkinud juhtumite arv ning riigipiirid on jätkuvalt pea täielikult suletud välismaalt saabujatele.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!