Täna
30. okt
8...11
4...9
Homme
31. okt
5...10
0...8

Eesti

Rootsis elav eestlanna: Estonial pidi olema mingi vigastus juba enne kui see põhja läks

19:00 29. september 2020
Autor: Duubel
Allikas: TVPlay

Eilne päev tõi kaasa palju uut infot Estonia huku kohta, mis tänu uuele dokumentaalsarjale avalikkuse ette jõudis. Kõik Eesti meedia väljaanded on siiani Estonia katastroofi teemalistest artiklitest pungil, kuid sama ei saa öelda Rootsi kohta - olgugi, et just Rootsi kodanikke hukkus Estonia pardal kõige rohkem. "Duubel" uuris 10 aastat Rootsis elanud eestlaselt, mida rootslased viimaste sündmuste valguses räägivad ning kui oluline on nende jaoks tõe välja selgitamine.

Rootsis elav eestlane Kate Halliste tunnistab, et Rootsi ajakirjandus pöörab uuele informatsioonile tegelikult rohkelt tähelepanu ja nõutakse uusi uuringuid. "Asi on antud Riigikogule edasi, kes on lubanud kõik selle uuesti üles võtta," ütleb ta.

"Inimesed arvavad, et see on väga hea, et see välja tuli." Väga palju diskuteeritakse teemal, et laev läks vastupidi põhja. "Laeval pidi olema mingi vigastus juba enne kui ta läks põhja," on Halliste veendunud.

Ta lisab, et avalikult midagi ei kommenteerita, vaid lubatakse lihtsalt uurimine uuesti ette võtta. "Ammu on juba arvatud, et seal pidi olema midagi enamat," kinnitab naine rootslaste seas levivaid kahtluseid.

Vaata täispikka intervjuud videost.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!