Täna
06. dets
0...6
0...6
Homme
07. dets
-3...3
-5...3

Eesti

Floridas viibiv ajakirjanik Raimo Poom: meeleolu on ääretult pingeline, sest tänasest sõltub palju

19:00 03. november 2020
Autor: Duubel
Allikas: TVPlay

Täna toimuvad Ameerika Ühendriikide presidendivalimised. Valimisvõitlus Joe Bideni ja Donald Trumpi vahel on olnud väga dramaatiline. Millised on võimalikud tulemused ja mida need endaga kaasa toovad, räägime nüüd  Eesti Päevalehe ajakirjaniku Raimo Poomi ja Eha Urbsaluga, kes on hetkel Floridas.

Poomi sõnul on Florida võtmeosariik, sest just nende tulemusest sõltub väga palju ja kui Trump seal ei võida, on tema lootused uueks presidendiajaks väga väikesed. "Meeleolu on ääretult pingeline ja tänasest päevast sõltub kohutavalt palju, mis tulemus tuleb," räägib ta.

Teadugipoolest on Bideni ja Trumpi seis väga tasavägine ja pea igasse vanusegruppi on hääletajaid lisandunud võrreldes eelmiste valimistega. Ameerikas on demokraatia väga tugev ja seda ohtu, et Trump end enne häälte kokkulugemist presidendiks kuulutab, ei juhtu. "Inimesed tunnevad, et nad teevad otsuse, mis reaalselt muudab nende elu," lisab Poom.

Urbsalu tunnistab, et tema ise valida ei saagi, sest on jätkuvalt Eesti ning mitte Ameerika kodanik. Küll aga tunneb ta, et elu oleks stabiilsem Trumpi valitsuse all. 

"Kuigi Trump on otsekohene ja ei oska end alati väljendada, on tema tulemused olnud head. Biden lubab seda, mida tahetakse kuulda ja 8 aasta jooksul asepresidendina ei saavutanud ta väga midagi, seega ma ei usu, et ta midagi teisiti teeks," räägib ta.

Vaata täispikka intervjuud videost!

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!