Täna
27. jaan
-1...2
-1...2
Homme
28. jaan
-3...0
-5...0

Välismaa

Navalnõi lubas naasta Venemaale 17. jaanuaril 

Foto: Reuters/Scanpix
13:11 13. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Saksamaal mürgitamisest taastuv Kremli kriitik Aleksei Navalnõi teatas kolmapäeval kavatsusest naasta 17. jaanuaril Venemaale, vahendab BNS.

"Ma jäin ellu. Ja nüüd nõuab minu mõrva tellinud (Vene president Vladimir) Putin oma lakeidelt, et nad teeksid kõik, et ma ei naaseks," kirjutas opositsionäär oma Instagrami kontol, lisades, et broneeris 17. jaanuariks pileti lennufirma Pobeda Venemaale suunduvale lennule. 

"Pühapäeval, 17. jaanuaril tulen ma tagasi koju "Pobeda" lennuga. Võtke vastu," kirjutas Navalnõi. 

"Minu jaoks ei ole kunagi olnud küsimust, kas tulla tagasi või mitte. Sest ma lihtsalt ei lahkunudki. Ma sattusin Saksamaale ühel põhjusel: nad püüdsid mind tappa," kirjutas Navalnõi Instagramis.

Vene opositsionäär on olnud Saksamaal alates augustist, mil ta kukkus kokku lennul Siberist Moskvasse ja toimetati Omskist Berliini ravile.

Lääneriikide hinnangul mürgitati Navalnõi Nõukogude Liidus välja töötatud närvimürgiga Novitšok. 

Navalnõi väitel üritas föderaale julgeolekuteenistus (FSB) teda tappa president Vladimir Putini käsul. Kreml eitab seda.

Tema toetajad süüdistasid teisipäeval Kremlit vanglakaristusega ähvardamises, et ära hoida Vene opositsioonijuhi kodumaale tulek. 

Navalnõi jagas teisipäeval Twitteris Moskva linnakohtu dokumenti, mille alusel saab pöörata tema tingimisi karistuse reaalseks vanglakaristuseks. Navalnõi sõnul tahab Putin teda karistada närvimürgirünnakust väljatuleku eest.

"Putin on nii vihane, et ma tema mürgitamiskatse üle elasin, et ta pöördus föderaalse vanglaameti poole nõudega minna kohtusse ja pöörata mu tingimisi karistus tegelikuks," kirjutas ta viitega 2014. aasta omastamissüüdistuse alusel määratud karistusele.

Esmaspäeval Moskva kohtu veebilehele ilmunud kaebuse järgi olevat Navalnõi rikkunud 2014. aasta karistusega seatud tingimusi, kuid sealt ei selgu, milles rikkumine seisnes, kes kaebuse esitas või millal seda arutatakse. 

Föderaalne vanglaamet on varem viidanud, et Navalnõi rikkus reeglit sellega, kui ei tulnud Saksamaalt mürgitamisjärgse ravi lõppemisel kohe kodumaale. 

"Mida nad veel välja mõelda võivavad, et Navalnõi Venemaale tagasi ei pöörduks?", küsis tema pressiesindaja Kira Jarmõš Twitteris. 

Detsembris aga teatasid Vene võimud eraldi uurimisest Navalnõi suhtes seoses enam kui nelja miljoni dollari annetuste väidetava kasutamisega isiklikuks otstarbeks. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!