Täna
15. apr
4...10
-3...2
Homme
16. apr
5...13
-2...3

Välismaa

George Floydi vahistanud Derek Chauvin rikkus politseieetikat

Foto: Reuters/Scanpix
16:43 06. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Minneapolise kohtus tunnistusi andnud politseijuhi sõnul rikkus George Floydi surmas süüdistatav endine politseinik kinnipidamisel linna korrakaitseametkonna tavasid ja eetilisi väärtusi, vahendab BNS.

Politseiülem Medaria Arradondo andis tunnistusi kohtule, kus esmaspäeval jätkus protsess endise politseiniku Derek Chauvini üle.

Arradondo sõnul poleks Chauvin pidanud jätkuvalt põlvega Floydi kaelale suruma, kui Floyd vastupanu lõpetas.

"Põlve hoidmine piiramatu aja vältel käeraudades isiku peal on vastuolus meile õpetatuga. See ei vasta mingil moel meie protseduurireeglitele. See pole osa meie koolitusest ega ka mitte osa meie eetikast või väärtushinnangutest," lausus Arradondo.

Derek Chauvini süüdistatakse 2020. aasta mais vahistamise käigus hukkunud mustanahalise George Floydi surmas. Süüdistajate sõnul hoidis Chauvin põlve Floydi kaelal umbes üheksa ja pool minutit.

Politseijuhi sõnul oli jõu kasutamine Floydi vastu õigustatud esimestel sekunditel, kuid oleks pidanud kiiresti lõppema.

"Pärast seda ,kui härra Floyd lõpetas vastupanu ja eriti pärast seda, kui ta oli hädas ja üritas seda väljendada, oleks see (jõu kasutamine) pidanud lõppema," lausus Arradondo.

Chauvini kaitsja näitas kohtus videot, mille kohaselt oli Chauvini põlv Floydi kaela asemel hoopis tema õlal.

Prokuröri sõnul on aga tegemist hetkega, mil kiirabi oli juba saabunud ja Chauvin oli Floydi kohalt tõusmas. Möödunud nädalal tunnistusi andnud kiirabitöötaja sõnul oli tema kohale jõudes Chauvini põlv endiselt Floydi kaelal.

Chauvini istung algas tunnistajate kuulamisega möödunud nädala esmaspäeval ja ilmselt vältab protsess kuu aega. Võimalike süüdistustena kaalutakse teise astme mõrva ja tapmist. Kui ta mõistetakse süüdi teise astme mõrvas, siis võib teda oodata 40 aastat vangistust.

Floydi surm vallandas USA-s ja ka mujal maailmas ulatuslikud protestid rassilise ebavõrdsuse ja politsei brutaalsuse vastu. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!