Täna
13. aug
16...23
6...17
Homme
14. aug
19...24
6...16

Weekend festival

Politsei tabas Weekendil alaealise poisi suure koguse narkootikumidega

Foto: Andres Putting/Delfi
15:08 18. august 2018
Autor: BNS

Kuigi Pärnus toimuva Weekend Festivali teine päev möödus politsei jaoks mullusest rahulikumalt, toimetati jaoskonda siiski kümnete kaupa joobes teismelisi ja kinni peeti ka üks alaealine poiss, kel oli kaasas suures koguses keelatud ainet.

"Oleme alustanud mitu kriminaalasja, mis on seotud narkootikumide käitlemisega," ütles Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri pressiteate vahendusel. "Hommiku tänavalt tabasime alaealise poisi, kel oli suures koguses keelatud ainet, pidasime ta kahtlustatavana kinni. Samuti pidasime keelatud ainetega seoses Rüütli tänaval kinni ühe alaealise poisi ja 25-aastase mehe, keda kahtlustame väikeses koguses narkootilise aine omamises edasiandmise eesmärgil."

Laupäeva jooksul viis politsei endaga jaoskonda kaasa ligi 90 inimest, kellest umbes pooled olid alaealised. Enamik jaoskonda toodud alaealistest olid tarvitanud alkoholi, võimalusel anti lapsed hiljem vanematele üle. Jaoskonda toimetatud mitmekümnel inimesel oli Sinimere kinnitusel narkootilist ainet kas väikses koguses kaasas või olid nad selle mõju all. Kainenema toimetati üle kahekümne inimese.

"Avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel alustati kriminaalmenetlus selles, et alkoholi tarvitanud mees lükkas Hommiku tänaval asuva ööklubi juures 21-aastast naist, kes kukkus ja sai haiget," ütles Sinimeri. "Teatati ka paarist vargusest. Ühel juhul varastati eile Side tänaval asuva veekeskuse riietusruumist lukustatud riietuskapis olnud rahakotist 3000 eurot sularaha. Lisaks sai politsei teate vargusest Auli tänaval, kus lukustamata ukse avamise teel oli sisenetud eramajja ja varastatud sealt sülearvuti, käekott, rahakott koos sularahaga, dokumendid ja muid esemeid. Samuti teatati, et sama maja ees asuvast sõiduautost Audi on varastatud 5000 eurot sularaha."

Kaotatud ja leitud esemeid on praeguseks politseini jõudnud üle saja, millest üle poolte oleme omanikele tagastanud. Kõige rohkem on politseini jõudnud mobiiltelefone ja dokumente.

"Algamas on festivali viimane päev ja loodan, et see möödub nii külastajaile kui linlastele rahulikult," märkis Sinimeri. "Kuna festivalialal on ka palju alaealisi, siis tuletame meelde, et öisel ajal tohib alaealine avalikus kohas olla ainult koos täiskasvanuga. Festivali lõppedes end koduteele asutades olge kindlad, et rooli istute ikka vaid kaine peaga. Maanteedel võib liiklust rahustamas näha meie patrulle."