Tähelepanu! Veebruarikuu algusega aegus koroonapass ligi 75 000 inimesel 

uudised.ee

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel vajab veebruaris vaktsineerimistõend pikendamist ligikaudu 75 000 inimesel, kel viimasest vaktsineerimisest on möödas enam kui 270 päeva.

Enda tervise kaitsmiseks ja tõendi pikendamiseks tuleks teha tõhustusdoos ning luua patsiendiportaalis digilugu.ee uus vaktsineerimistõend.  

Alates teisipäevast kehtivad Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides esmase vaktsineerimise tõendid üheksa kuud senise 12 kuu asemel. Teisipäeval aegub vaktsineerimistõend 19 600 inimesel. Oma tõendi kehtivust saab kontrollida veebirakendusega kontroll.digilugu.ee. Vähemalt kahe doosiga vaktsineeritud läbipõdenud saavad veebruaris endale www.digilugu.ee uue märgistusega tõendi luua. Tõhustusdoosi järel tehtud tõend kehtib 12 kuud ehk 365 päeva pärast tõhustustoosi tegemist.

Inimestel, kelle tõendid lühema kehtivusaja tõttu aeguvad; tasub sotsiaalministeeriumi kinnitusel teha tõhustusdoos, mis annab väga hea kaitse raske haigestumise eest ja võimaluse luua patsiendiportaalis digilugu.ee uus, pikema kehtivusajaga vaktsineerimistõend. Inimestel, kelle tõhustusdoos on olnud nende teine doos, näiteks kahe doosiga vaktsineeritud läbipõdenud, tuleb alates veebruarist enda tõendit uuendada, et saada sinna viide tõhustusdoosile.

Tõendi kehtivust saab arvutada alates viimasest vaktsineerimise kuupäevast. Samuti saab kehtivuse kohta infot vaktsineeri.ee veebilehel oleva kalkulaatoriga ning skaneerides tõendil olevat QR-koodi aadressil kontroll.digilugu.ee. Ka haigekassa saadab vanusegruppide kaupa SMS-teavitusi inimestele, kellel on käes tõhustusdoosi tegemise aeg ja kelle kontaktandmed on riigil olemas.

Vaata ka: Koroonatõend puust ja punaseks! Millal kaotab see kehtivuse ja millal tuleb teha tõhustusdoos?

Kommentaarid puuduvad